Banky v USA vlani skonfiškovali viac ako milión domov, ktorých majitelia nesplácali hypotekárne úvery. Je to prvý rok v histórii krajiny, počas ktorého viac ako milión Američanov prišlo o dom napriek tomu, že tempo konfiškácií v posledných mesiacoch roka spomalilo. Informovala o tom vo štvrtok firma RealtyTrac, ktorá sa venuje prieskumu trhu. Firma uviedla, že banky za minulý rok skonfiškovali 1,05 mil. domov a prekonali tak rekord z roka 2009, kedy zabavili 918 tis. domov.
Najviac konfiškácií domov bolo v štátoch Nevada, Arizona a Florida. V roku 2005, čiže pred prasknutím cenovej bubliny na trhu s nehnuteľnosťami, podľa údajov kalifornskej firmy Irvine americké banky pre nesplácanie úverov skonfiškovali okolo 100 tis. domov.
Celkový počet právnych úkonov súvisiacich s vyvlastnením domov, do ktorého sa zarátavajú oznámenia o nesplnení záväzkov, dražby a konfiškácie, v decembri oproti novembru klesol o 2 % a medziročne bol nižší o 26 %. Toto spomalenie bolo výsledkom sporov v oblasti dokumentácie a uskutočňovania vyvlastnení, čo viedlo niektoré veľké banky k tomu, aby proces dočasne pozastavili.
© WEBNOVINY
Britská libra | 0.7183 | 20.48 % |