Turecké finančné trhy pokračujú vo svojom páde. Spúšťačom je padajúca turecká líra. Jej oslabenie môžeme prirovnať k vývoju v Argentíne v druhom štvrťroku, čo viedlo do nutnosti masívnej pomoci vo výške 50 miliárd dolárov zo strany Medzinárodného menového fondu a do potreby rázne zvýšiť úrokové sadzby.
Hoci previs ponuky úverov nad dopytom po nich drží výnosy dlhopisov stále pri zemi, analytický tím Fidelity vidí potenciálne riziká, ktoré by mohli výnosy dlhopisov eurozóny dočasne zvýšiť.
Turecké voľby budú pre trhy pravdepodobne znamenať úľavu, no v strednodobom výhľade to stále nevyzerá na realizáciu veľmi potrebných štrukturálnych reforiem. Tureckú ekonomiku totiž trápia viaceré makroekonomické problémy. Napríklad dvojciferná inflácia, vysoký deficit na bežnom účte platobnej bilancie, či veľká závislosť na externom financovaní.
Návrh vládneho programu medzi talianskou euroskeptickou stranou Piatich hviezd a krajne pravicovou Ligou severu potvrdzuje, že Taliansko sa môže stať pre finančné trhy a euro veľkým problémom .
Po nástupe online tradingu nás doslova zaplavila lavína ponúk od rôznych brokerov. Obchodujte euro, ropu, akcie alebo zlato za najnižšie spready! Sme najlepší broker široko - ďaleko! Pre začínajúceho obchodníka výber brokera môže byť veľmi zložitý.
Pri nástupe do úradu premiéra 16. decembra 2012 predstavil Shinzo Abe rozsiahly balíček ekonomických zmien. Ten sa stal známy, ako Abenomic, a jeho cieľom bolo revitalizovať japonskú ekonomiku a ukončiť dlhotrvajúci boj krajiny s defláciou. Teraz, po piatich rokoch, môžeme zhodnotiť, či a ako pomohol program japonskej ekonomike.
Sústreďme sa, prosím, na slovo „jednoduché“, pretože v skutočnosti nič nie je jednoduché. Témy načrtnuté vyššie už máme za sebou a všetky sme zvládli, no trh už dnes neverí FEDu, že bude v decembri pokračovať so zvyšovaním sadzieb. Dôvod je, myslím, jasný. Je ním vyššia pravdepodobnosť, že inflácia v USA a aj v Európe, dosiahne skôr jedno ako
Jednou z najočakávanejších udalostí septembra bolo minulotýždňové zasadnutie Európskej centrálnej banky. Výsledky však neboli nijako slávne. Bola to ale Bank of Canada, ktorá poskytla dôvod na oslavu a zároveň pravdepodobne i zmenila chod vecí.
Je nesporné, že Nemecko ma neuveriteľné silné stránky. Napríklad nízka nezamestnanosť (5,6 % na národnej úrovni a 3 % v Bavrosku), úverový rating AAA a panteón domácich firiem, ktorým sa podarilo expandovať a podnikať v celom sveta.
Minulotýždňové prekvapujúce hlasovanie v Bank of England, kde sa až traja členova z ôsmich rozhodli pre zvyšovanie sadzieb, poslalo kurz libry dočasne smerom nahor. Traja z ôsmich guvernérov však netvorili väčšinu, preto sadzby zostali nezmenené na historickom minime 0,25%. Utorkový prejav šéfa Bank of England Marka Carneyho však, naopak, poslal libru smerom nadol.
Britská libra | 0.8763 | 2.70 % |